اخبار
آرشیو اخبار
پیام تبریک مدیر عامل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران زمین به مناسبت حلول سال 1397
فرخنده باد بر همگان مقدم بهار / نوروز،جاودانه ترین جشن روزگار;(1396/12/28)

 

 

 

 
 
بار دیگر این کهن جشن ایرانیان پاک نهاد ، ما را دعوت میکند تا به اندیشه نو برای زیستن در کنار خانواده بزرگ صنعت زنبورداری، راهبردی با اتکا به خرد جمعی و استفاده از تمامی ظرفیتهای علمی و عملی در سراسر ایران زمین ، نقشی نو از خدمت رسانی به جامعه هدف، و تولید محصول با کیفیت در راستای سلامت مردم شریفمان وارتقاء و پایداری اشتغال سبزمان، همت گماریم امیدوارم حلول سال نو با امید ، همدلی و عشق به میهن مان خجسته و مبارک باشد.
 
 
 
                                                                                                 عفت رئیسی سرحدی 
                                                                            مدیر عامل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران زمین                                                 
روز درختکاری و هفته منابع طبیعی گرامی باد .
درختان ، معجزه ی هستی و میراث ملی ما هستند،در حفظ آنها بکوشیم. ;(1396/12/15)
نشست مشترک دانشگاه اصفهان با اتحادیه سراسری زنبورداران ایران زمین و امضای تفاهم نامه فیمابین
دومین ""همایش ملی فرآورده های زنبورعسل از منظر زیست شناسی، سلامت و اقتصاد"" مورخ ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۷ در دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد .;(1396/9/21)

 این نشست که به دعوت دانشگاه اصفهان در خصوص دومین ""همایش ملی فرآورده های زنبورعسل از منظر زیست شناسی، سلامت و اقتصاد""  مورخ ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۷ در دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد تشکیل گردید
در این جلسه سرکار خانم رئیسی سرحدي مدیرعامل اتحاديه سراسري زنبورداران ايران زمين ،جناب آقای مهندس قربانی نائب رئیس هيات مديره صندق حمايت از زنبورداري کشور، جناب آقای مهندس موسویان، مسئول روابط عمومی اتحاديه سراسري زنبورداران ايران زمين و هم‌چنین اعضای محترم شورای سیاست‌گذاری همایش آقایان دکتر ربانی، دكتر اسماعيلي، دكتر مشتاقيان، دكتر ميراوليايي، دكتر مرادمند، دكتر باقري، مهندس کمالی، مهندس میرزایی و مهندس نیلفروشان حضور داشتند.
که در پایان جلسه تصمیماتی به شرح زیر گرفته شد.
1- استمرار درخصوص تنظیم نشست‌ها در طول سال و برگزاری همایش‌هاي سالیانه با محورهای مختلف که بتواند از عهده‌ی رسالت روشنگری و اطلاع‌رسانی به جامعه برآیند.
2- سوق‌دادن مقاله‌های ارسالی به همايش براساس فناوري‌هاي نوين مرتبط با انواع فرآورده‌های محصولات زنبورعسل
3- دریافت یافته‌های همایش‌های بین‌الملی و استفاده از آن‌ها در همايش دانشگاه
4- اقدام درخصوص برگزاري دوره‌ها و کارگاه‌هاي آموزشي مناسب براي زنبورداران و صاحبان حرفه‌های مرتبط با این صنعت
5- ایجاد دبیرخانه دائمی با امید ارتقاء به گروه پژوهشي زنبورعسل و در آینده انشاءالله تبدیل به پژوهشکده زنبورعسل و فرآورده‌های آن در دانشگاه اصفهان با حمايت اتحاديه سراسري زنبورداران ايران زمين , صندوق حمایت از صنعت زنبورداری کشور

امضاء تفاهم نامه همکاری دانشگاه اصفهان با اتحادیه سراسری زنبورداران ایران زمین جهت برگزاری دومین همایش ملی فرآورده های زنبورعسل از منظر زیست شناسی،سلامت و اقتصاد .
 ۵و۶ اردیبهشت ۹۷ دانشگاه اصفهان

 

اطلاعیه مهم و فوری
درمان همزمان کلنی های زنبور عسل همزمان با سرشماری زنبورستان ها از تاريخ ٢٢ لغایت ۲۹ مهر سال جارى.;(1396/7/19)
 
 
اطلاعيه        اطلاعیه                      
 
به اطلاع كليهء زنبور داران گرامی ميرسانیم سرشمارى زنبورستانها از تاريخ ٢٢ لغایت ۲۹ مهر سال جارى مى باشد در راستاى درمان هم زمان ومبارزه با كنهء واروا زنبورداران با توجه به شرايط اقليمى واستفاده از كنه كش هاى طبيعى نسبت به درمان  هم زمان اقدام نماييد  که در اطلاعيه هاى بعدی به اطلاع خواهد رسید .                         
 
(( اتحادیه سراسری زنبورداران ایران زمین ))
 
500
 
آغاز طرح آمارگیری زنبورداران از فردا/ اقدام جزیره‌ای مرکز آمار هدر رفت سرمایه و زمان را به همراه دارد .
مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران با بیان اینکه طرح آمارگیری بهره‌بردارن زنبور عسل کشور از فردا دوشنبه آغاز می‌شود، گفت: این طرح توسط مرکز آمار ایران و با هدف گردآوری آمار و اطلاعات مورد نیاز و ضروری در رابطه با نحوه فعالیت پرورش دهندگان زنبور عسل از دیدگاه تهیه حساب‌های اقتصادی کشور اجرا می‌شود. ;(1396/6/5)

 

 

 

 

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین خبر داد:

اقتصاد آنلاین - سپیده قاسمی؛ عفت رئیسی سرحدی، در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با اشاره به جایگاه و نقش صنعت پرورش زنبورعسل در بخش کشاورزی، افزود: این صنعت با حدود 7 میلیون و پانصد هزار کندو و 80 هزار نفر بهره بردار، نقش بسیار مهمی در تولید و اشتغال بخش کشاورزی دارد به همین دلیل برخورداری از آمار دقیق در صنعت پرورش زنبورعسل اهمیت زیادی دارد.

وی تاکید کرد: آمار، پایه و اساس ارزیابی عملکرد گذشته، حال و برنامه‏‌ریزی برای آینده یک صنعت به شمار می‌رود و بسیار مهم است که این آمار با ابزار و روش دقیقی بدست آمده و قابل اطمینان باشد.

رئیسی سرحدی با انتقاد از مرکز آمار ایران اقدام،  این مرکز را جزیره ای دانست و گفت: هر چند این طرح با هدفی درست انجام می شود اما به دلیل بی توجهی به تشکل ها و اتحادیه های فعال در این حوزه که حلقه اتصال بخش دولتی و بهره بردارن هستند نتایج حاصله درست و دقیق نخواهد بود و هدر رفت سرمایه و زمان را به همراه دارد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر زنبوردارن خارج روستا و شهرها هستند در این شرایط امکان دسترسی به آن ها وجود ندارد ضمن اینکه به آن ها درباره طرح آمارگیری بهره بردارن زنبور عسل اطلاع رسانی نشده است و بسیار از آن ها از اجرای این طرح بی خبر هستند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران خواستار به تاخیر انداختن اجرای این طرح شد و گفت: با توجه به بی اطلاعی زنبوردارن و پراکندگی آن ها در این فصل، پیشنهاد می شود اجرای طرح آمارگیری بهره بردارن زنبور عسل کشور به تاخیر بیفتد و این طرح همراه با سرشماری کندوها در 22 مهر انجام گیرد.

وی در پایان اظهار داشت: همچنین ما خواستار آن هستیم که اجرای این طرح به اتحادیه سراسری و تشکل های استانی واگذار شود تا امکان ارتباط و دسترسی به اطلاعات دقیق وجود داشته باشد چرا که زنبورداران عضو این اتحادیه و تشکل‌ها هستند.

آشنایی با دما های حساس زنبورعسل
بدن انسان در مقایسه با زنبورعسل 10 برابر کمتر احساس تغییر درجه حرارت می کند .;(1396/5/24)

 1-  احساس تغییر درجه حرارت : بدن انسان در مقایسه با زنبور عسل 10 برابر کمتر  احساس تغییر  درجه حرارت می کند . بطوری که اگر یک انسان سالم را در یک اتاق در بسته قرار دهیم و هوای اتاق را به آرامی گرم یا سرد کنیم  . او تا وقتی که این تغییر کمتر از دو درجه سانتیگراد است متوجه تغییر نمی شود ولی این دما  در زنبور عسل 2 / 0 درجه می باشد .

2 – درجه حرارت داخل کندو 35 درجه سانتیگراد می باشد . این دما برای رشد نوزادان ،  تبخیر آب عسل و فعالیت های بدنی خود زنبور عسل ایده آل  می باشد.در این دما زنبور ها نه احتیاج به سوخت عسل برای گرم کردن کندو و نه محتاج آوردن آب برای خنک کردن کندو دارند . و یا به عبارت دیگر اگر دما کمتر از این باشد  زنبور ها با مصرف عسل و اصطکاک بدن هایشان با یکدیگر و تولید گرما  سعی در رساندن دما به این درجه دارند و در صورت گرم بودن هوا با آوردن آب و اسپری کردن در کندو  و  بال زندن دما را تا این درجه خنک کنند .  این درجه حرارت بهترین دما برای رشد نوزدادن است . در حرارت های کمتر رشد لارو ها بکندی انجام میگیرد . در صورت زیاد بودن حرارت نه تنها لارو ها خفه می شوند . بلکه با  نزدیک شدن به درجه حرارت  نزدیک ذوب شدن موم (70 درجه سانتیگراد ) ساختمان شش ضلعی مومی شان ها نرم شده و در صورت سنگین بودن ( پر عسل ، گرده و یا حاوی شفیره )  احتمال از هم پاشیدگی و ریزش هم وجود دارد. البته در زمستان دمای داخل کندو  گاه به صفر درجه و یا کمتر  هم می رسد . اما به دلیل به خوشه رفتن زنبور ها این سرما باعث مرگ زنبور ها نمی شود . اما در صورتی که زنبور عسل به تنهایی در این درجه قرار گیرد بال ها و پاهایش فلج می شود . اگر بعد از مدت کوتاهی دوباره زنبور را در هوای بالا 8 +درجه قرار  دهیم زنبور  دوباره قادر به ادامه زندگی می باشد . اما اگر زنبور مدت زمان زیادی در این حالت فلجی باقی بماند مرگش حتمی است .

3 – در درجه حرارت های کمتر از 8 +درجه سانتیگراد و بیشتر از +49 درجه سانتیگراد ماهیچه های بال های زنبور عسل دچار فلجی شده و توان پرواز ندارد . به همین دلیل زنبود  قادر به پرواز نیست .ولی توان راه رفتن هنوز دارد  

4 – هر  گاه درجه حرارت داخل کندو کمتر از 8 +درجه برسد  زنبور به خوشه می رود .( بنا به گفته دکتر شهرستانی) البته در برخی نژاد ها  در دمای صفر درجه زنبور های کلنی به خوشه می روند .

5 – زنبور های عسل تا 30 درجه زیر صفر هم می تواند به راحتی زمستان گذرانی کنند ( در صورت  وجود عسل و جمعیت مناسب)  

6 – در صورتی که درجه حرارت داخل کندو به 45 درجه برسد لارو ها و  شفیره ها خود را از داخل حجره ها به بیرون انداخته و تلف می شوند . و اگر حرارت داخل کندو به 50 درجه برسد زنبور های داخل کندو هم تلف می شوند .

نکته 1:

این حساسیت های دمایی در نژاد های مختلف کمی فرق می کند . بطوری که زنبور های بومی مناطق گرم سیری به حرارت های بالا مقاومتر و در برابر سرما حساستر هستند و بلعکس زنبور های بومی مناطق سرد سیری به دما های پایین مقاوم تر و نسبت به دماهای بالاتر حساستر هستند.

نکته 2:

زنبورعسل فقط در حال پرواز و بیرون از کندو مدفوع خود را دفع می کند  در زمستان وقتی دمای هوا کمتر از 8 +درجه بیرسد دیگر توان پرواز و بطبع توان دفع مدفوع ندارد در این  شرایط مدفوع داخل بدن زنبور ذخیره شده و در حالت فشرده  ( بدون ایجاد مشکل برای زنبور) تا مدت زیادی باقی می ماند و در روز هایی که گرمای هوا از 8+ درجه بالاتر رفت ، زنبور های کارگر از کندو بیرون آمده و در حال پرواز  دفع مدفوع کرده و فوری به کندو بر می گردند . البته زنبور دار ها نباید در زمستان درچه پرواز را ببندند . چون این انباشتگی مدفوع در داخل بدن زنبور اگر زیاد شود باعث بوجود آبدن مشکلاتی برای  زنبور شده و یا دفع مدفوع در داخل کندو و رشد میکروب ها و ویرس هاشده و . . . .

نکته 3 :

هنگامی که در اوایل بهار گرما به 14 درجه رسید زنبور ها کندو ها را رها کرده و به جستجوی گرده و شهد می پردازند . در چنین حرارتی هنگام ظهر می توان کندو ها را خیلی سریع کنترل کوتاهی کرد

نکته 4 :

زمانی که گرمای هوا به 8 +درجه و کمتر نزول و یا از 37 درجه بالاتر رود زنبور دیگر کار نمی کند . بهترین دما برای فعالیت زنبور عسل بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد بالای صفر است .