جناب آقای مهندس حسین باستانی مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران کشور با حضور در استودیو شبکه ایران کالا در خصوص این استاندارد اجباری گفت: این استاندارد نشان‌دهنده کیفیت عسل‌های تولیدشده در کشور است.

وی تأکید کرد: به‌جرئت می‌توانم بگویم یکی از بهترین تولیدکنندگان عسل در دنیا کشور ما ایران است. ما رتبه چهارم دنیا را به لحاظ تعداد کندو و ازنظر میزان تولید داریم و قطعاً با رعایت این استاندارد اجباری می‌توانیم از وجه کیفی نیز جایگاه خود را در دنیا پیدا کنیم.

مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران کشور در پاسخ به این سؤال که زنبوردارانی که در ماجرای شیوع کرونا آسیب‌دیده‌اند چگونه حمایت می‌شوند؟ گفت: ما مکاتبات خود را با وزارت جهاد کشاورزی انجام داده‌ایم اما متأسفانه هنوز وام‌های کم‌بهره به این صنعت پرزحمت تعلق نگرفته است.

وی افزود: در همه جای دنیا بابت حق گرده‌افشانی امتیازات بسیار بالایی به زنبورداران تعلق می‌گیرد و من همین‌جا از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی درخواست دارم تا برای حل مشکلات کرونایی بخش زنبورداری نیز تمهیداتی اندیشیده شود. باید این مشکل حل شود تا زنبوردارانی که به دلیل کرونا آسیب‌دیده‌اند بتوانند بخشی از خسارات خود را جبران کنند.

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :