کارآفرینی که سرمایه اولیه‌اش برای زنبورداری فقط ۱۰ هزار تومان بود می‌گوید: بیماری‌ «ام. اس» انگیزه فعالیتش در این زمینه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، زینب عین‌علی بانویی ۵۵ ساله اصالتاً اهل روستای امامزاده عبدالله از توابع شهرستان سرخه است.

می‌گوید بعد از ازدواج با همراهی همسرم کار پرورش زنبورعسل را آغاز کردم.

زینب خانم اضافه می‌کند: زمانی که ۱۵ ساله بودم به بیماری «ام . اس» دچار شدم و پزشکی که برای درمان به او مراجعه کردیم به من گفت باید غذاهای با طبع گرم بخورم که یکی از آن‌ها عسل طبیعی بود و همان‌جا آرزو کردم که خودم بتوانم یک زنبوردار شوم.

او می‌گوید: سرمایه اولیه من برای زنبورداری فقط ۱۰ هزار تومان بود و این حرفه را با پنج کندو شروع کردم و این کار را ادامه دادم و توانستم در حال حاضر تعداد کندوها را به ۴۰ کندو افزایش دهم و امیدوارم بتوانم با حمایت مسئولان امر در جهاد کشاورزی تعداد کندوها را افزایش دهم.

این بانو اضافه می‌کند: شغل اصلی همسر بنده کشاورزی بوده و هست و اکنون نیز مخارج زندگی ما بیشتر از راه زنبورداری و باغداری تأمین می‌شود.

سالانه ۵۰ تا ۶۰ کیلو عسل طبیعی برداشت می‌کنم

زینب خانم با اشاره به اینکه به‌طور سالانه ۵۰ تا ۶۰ کیلو عسل طبیعی برداشت می‌کنم می‌گوید: اواخر تابستان زمان برداشت عسل است.

او اضافه می‌کند: همه‌ساله تابستان زنبورها را به روستای امامزاده عبدالله می‌بریم؛ چون در آنجا گل و گیاه فراوان است و در فصل تابستان به گرمسار منتقل می‌کنیم؛ در زمستان هم زنبورها را به شمال کشور می‌بریم به دلیل اینکه در زمستان در شمال مرکبات گل می‌دهند و این‌گونه است که عسل مرکبات که مربوط به شمال است را جدا و عسل باریکه و آویشن که مربوط به امامزاده عبدالله است را جداگانه تهیه می‌کنیم.

این پرورش‌دهنده زنبورعسل عنوان می‌کند: عسل طبیعی در بازار کم است و برخی بی‌انصافی می‌کنند و شکر به خورد زنبور داده و عسلی غیر مرغوب به مردم عرضه می‌کنند که نه‌تنها منفعتی برای بدن انسان ندارد؛ بلکه مضر نیز هست و از طرفی همین افراد کار و کاسبی ما را نیز مختلف کرده‌اند و سبب شده‌اند عسل طبیعی در بازار گران شود و مردم نیز به دلیل گرانی عسل طبیعی انگار ترجیح می‌دهند از همان عسل غیر مرغوب و غیرطبیعی اما ارزان‌تر استفاده کنند.

مسئولان باید کارآفرینان را حمایت کنند

زینب خانم می‌گوید: مسئولان باید کارآفرینان را موردحمایت قرار دهند تا بتوانند کسب‌وکارشان را رونق دهند؛ بنده خودم بسیاری از افراد را می‌شناسم که کار و حرفه‌ای را شروع کرده‌اند؛ اما به دلیل نداشتن سرمایه و بی‌پولی کارشان را رها کرده‌اند.

او عنوان می‌کند: درخواست بنده از مسئولان امر این است که ما را حمایت کنند چراکه باید سالانه کندوهای زنبورعسل را عوض کنیم و از کندوهای نو استفاده کنیم از طرفی تهیه موم برای کندوها و لباس مخصوص زنبورداری همگی هزینه‌بردار است.

به کسانی که بیمار هستند عسل رایگان هدیه می‌دهم

زینب خانم می‌گوید: چون خودم بیمار بوده‌ام؛ به تمام کسانی که بیمار بوده‌اند عسل رایگان هدیه می‌دهم و این کار را خیلی دوست دارم.

این بانوی کارآفرین با توجه به اینکه می‌گویند ژله رویال زنبور برای افراد مبتلا به بیماری سرطان مفید است بنده به بسیاری از این افراد این ژله را به‌عنوان هدیه داده‌ام.

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :